Dlaczego hostel pracowniczy jest dobrym wyborem dla Twojej firmy?

Noclegi pracownicze vs. tradycyjne hotele: Co wybrać dla Twojego zespołu?
13 kwietnia 2024

Dlaczego hostel pracowniczy jest dobrym wyborem dla Twojej firmy?

Twoja firma działa nie tylko w jednym mieście, lecz na obszarze całego kraju? Wysyłasz swoich pracowników w podróże służbowe lub delegacje? To oznacza, że musisz zapewnić im odpowiednie warunki na pobyt, w tym oczywiście wygodny nocleg. Tu rozwiązaniem okazuje się hostel pracowniczy, który stanowi kompromis między komfortem a ceną. Zameldowanie w nim zazwyczaj jest znacznie tańsze od pobytu w hotelu, a uczestnikom stwarza namiastkę domu. Oto powody, dla których warto rozważyć noclegi w hostelu pracowniczym. 

Noclegi w hostelu pracowniczym opłacalne cenowo

Wysłanie pracowników w delegację ma na celu obsługę zamówień i osiągnięcie z tego tytułu zysków. Jako przedsiębiorca z jednej strony nie chcesz przepłacać za noclegi. Z drugiej jednak strony, nie możesz pozwolić na to, aby ludzie mieszkali w złych warunkach. I dlatego hostel pracowniczy powinien zwrócić Twoją uwagę. To wygoda w przystępnej cenie – w zależności od miasta i konkretnej lokalizacji może ona wynieść już od 25 złotych za osobę (doba) w pokojach kilkuosobowych. 

Ile zapłacisz za pokoje jednoosobowe z łazienkami w hostelu pracowniczym w Warszawie? Od 35 złotych. Ogólna zasada jest taka, że im dłuższy pobyt tym niższy rachunek – nawet o połowę przy rezerwacjach na tydzień i więcej. Za pobyty długoterminowe wiele obiektów jest skłonnych negocjować ceny i ustalać je w sposób indywidualny.

Elastyczność w rezerwacji – pobyty na krótki lub długi czas

Hostel pracowniczy oferuje również elastyczność, której często brakuje w tradycyjnych opcjach zakwaterowania np. w hotelach. Firmy mogą łatwo rezerwować pokoje w hostelu z krótkim wyprzedzeniem, a czasem też na preferencyjnych warunkach je zmieniać lub odwoływać. To ważne w przypadku nagłych podróży służbowych lub zmian w harmonogramie prac. Brak długoterminowych umów czy wymogów co do minimalnego trwania pobytów pozwala firmom dostosować zakwaterowanie do bieżących potrzeb biznesowych.

Ważna jest też elastyczność w wyborze pokojów. Ośrodek zazwyczaj dysponuje nie tylko pojedynczymi, ale też podwójnymi, potrójnymi pokojami. Można zatem dość łatwo rozdzielić między pokoje pracowników, aby zapewnić im prywatność i wygodę. Co ważne, w takim miejscu nikt nie czuje się samotny.

Pokoje z łazienkami i kuchniami do samodzielnego gotowania

Współczesne hostele pracownicze są zaprojektowane z myślą o funkcjonalności oraz komforcie użytkowników. Goście, którzy kwaterują tutaj na czas wykonywania obowiązków zawodowych mają do dyspozycji nie tylko pokoje, ale też kuchnie (lub aneksy kuchenne), jadalnie, a nawet zewnętrzne tereny z grillem. 

Pokoje mają wszystkie podstawowe udogodnienia, których potrzebują pracownicy w podróży służbowej, takie jak łóżka, telewizory, sztućce. Ponadto, wiele hosteli pracowniczych oferuje dodatkowe udogodnienia, takie jak darmowe Wi-Fi, pralnie czy wspólne przestrzenie do spotkań. To wszystko sprawia, że są one atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych hoteli lub pensjonatów.

bs
bs

Comments are closed.